Feestelijke opening van ’t Spant in Nootdorp
Op landgoed Craeyenburch in Nootdorp is gisteren het nieuwe Expertisecentrum en servicegebouw ’t Spant van zorgorganisatie Ipse de Bruggen officieel geopend. Tijdens een feestelijke bijeenkomst met cliënten, familieleden, medewerkers en bouwpartners werd het gebouw in gebruik genomen als het nieuwe centrale punt van het landgoed.
Een plek waar zorg, kennis en ontmoeting samenkomen
’t Spant vormt het kloppend hart van Craeyenburch, waar mensen met een verstandelijke en/of meervoudige beperking wonen en ondersteuning ontvangen. In het gebouw komen zorg, behandeling en ontmoeting samen. Zo huisvest het centrum onder andere de afdelingen fysiotherapie, logopedie, tandheelkunde, gedragsdeskundigen en gespecialiseerde artsen. Ook zijn er kantoorruimten, een vergadercentrum en een restaurant ondergebracht.
Duurzaam en toekomstbestendig ontwerp
Het gebouw is ontworpen door Gortemaker Algra Feenstra Architects, waarbij SWINN het constructieve ontwerp en de uitwerking van het gebouw heeft verzorgd en tijdens de uitvoering het project actief heeft ondersteund. Dankzij de nauwe samenwerking tussen alle betrokken partijen is een gebouw ontstaan dat even functioneel als uitnodigend is.
’t Spant is compact, energiezuinig en onderhoudsarm gebouwd. Het dak is volledig bedekt met zonnepanelen en de gevel bestaat uit geprefabriceerde houtskeletbouwdelen.
Constructie met maximale flexibiliteit
Het gebouw heeft een flexibele, vrij indeelbare hoofddraagconstructie door de toepassing van vlakke, gewichtsbesparende verdiepingsvloeren in combinatie met een prefab betonnen kolomstructuur. De stabiliteit wordt verkregen door de inklemming van de kolommen in de vloeren, waardoor geen extra stabiliteitswanden nodig zijn.
Dankzij deze flexibele draagconstructie kan het gebouw in de toekomst eenvoudig worden aangepast aan veranderende zorgbehoeften.
De dubbelhoge entreepartij is overspannen met een gelamineerde houtconstructie en houten dakdozen. Het gebouw is gefundeerd op een prefab paalfundering met een in het werk gestorte fundering. De luifels rondom de eerste verdieping zijn uitgevoerd met uitkragende stalen liggers met een houten invulling.
Wij zijn trots op het resultaat en wensen de cliënten en medewerkers van Ipse de Bruggen veel werk- en woonplezier toe in hun nieuwe gebouw en bedanken onze bouwpartners voor de fijne samenwerking die dit mooie resultaat mogelijk heeft gemaakt.